مجتمع مسکونی تجاری رادین

مکان:
سال احداث:
خارج / داخل کشور:
داخلی

مجتمع مسکونی تجاری رادین

ساختمانی تجاری–مسکونی با نمایی مدرن و متفاوت در 13 طبقه ایده ای بود که معماران آتیس در خصوص زمین  392 مترمربعی بلوار آپادانا در نظر داشتند. پروژه ای که در انتها به صورت یک طبقه  تجاری، 8 طبقه  مسکونی و 3 طبقه پارکینگ ساخته شد. زمین پروژه در همسایگی دو ساختمان بسیار فرسوده قرار داشت، از آنجا که علاوه بر طراحی، اجرای این پروژه نیز به عهده شرکت ما بود همزمان با روند طراحی، شروع به ارزیابی میزان فرسودگی ساختمان های همسایه و سنجش مقاومت خاک منطقه نمودیم و به دلیل ناپایداری ساختمان های مجاور و نشست پی آنها، سازه نگهبانی خاص برای این پروژه طراحی کردیم.
در این پروژه کارفرما خواستار واحد هایی با طراحی متفاوت در سطح منطقه بود که ما با طراحی متفاوت فضاهای داخلی در کنار استفاده از متریال های با کیفیت این خواسته را برآورده کردیم. طراحی یک واحد دوبلکس به عنوان یک واحد لوکس در راس ساختمان نیز از جمله خواسته های کارفرمای محترم بود .به دلیل ارتفاع زیاد ساختمان، در طبقه دوبلکس دارای منظره های بینظیری از شهرارومیه هستیم که از این ویژگی با درنظرگرفتن بازشوهای بزرگ بهره گرفتیم.
در نهایت آپادانا با ترکیب حیاط مجموعه و پیاده روی خیابان معماری متفاوتی را به شهر ارومیه معرفی کرد و آتیس بار دیگر باورهای خود را در این پروژه نیز به نمایش گذاشت : مدرنیت، طبیعت دوستی و خلاق بودن.
[vdo ids=”4368″]