طراحی و اجرای تجاری + عکس و فیلم پروژه

طراحی و اجرای تجاری چیست و چگونه باید انجام شود؟ داشتن یک فضای تجاری با طراحی داخلی متناسب با حرفه یکی از ضرورت‌های هر کسب و کاری می‌باشد. طراحی و اجرای تجاری می تواند تاثیر بسیار خوبی روی کسب و کار شما بگذارد و به معرفی هر چه بهتر برند شما کمک کند. طراحی و اجرای تجاری باید قابلیت این را داشته باشد که افراد با سلیقه متفاوت را جذب نماید. به دلیل اهمیت بالای این موضوع مطلبی کامل برای شما تهیه کردیم. با ما در ادامه همراه باشید تا در این زمینه بیشتر بدانید…

در ابتدا ویدئوهای طراحی و اجرای تجاری که توسط گروه مهندسین مشاور آژندپنام انجام شده است را مشاهده کنید:

لزوم طراحی و اجرای تجاری

با اینکه ممکن است همچنان برخی از افراد اهمیت طراحی و اجرای تجاری را در کسب و کار خود نادیده بگیرند، اما در سال‌های آینده و با تحولاتی که در صنعت طراحی تجاری صورت می‌گیرد فروش محصولات ارتباط مستقیمی با نحوه‌ ارائه‌ی آن خواهد داشت. بنابراین کارفرمایان در بازار رقابتی که از چندین سال قبل شروع شده است باید به فکر ایجاد طراحی و اجرای تجاری در محیط کاری خود باشند تا علاوه بر افزایش بازده و راندمان کاری کارکنان در مسیر جذب مشتری نیز پیشتاز باشند.

در واقع هزینه‌هایی که در مسیر طراحی و اجرای تجاری انجام می‌شود، سرمایه گذاری است که افزایش بازده‌ای با اثرات طولانی مدت را در پی خواهد داشت. طراحی تجاری محل کار شما به عنوان ویترینی از چارچوب داخلی حرفه‌ی شما می‌باشد و می‌تواند در قدم اول تاثیر مثبت و یا منفی بر بازدیدکنندگان داشته باشد. برخی عقیده دارند که طراحی و اجرای تجاری به عنوان هویت یک شرکت و محل تجاری در نظر گرفته می‌شود بنابراین لازم است در اجرای بی‌نقص طراحی تجاری محل کار خود نهایت دقت را داشته باشید و یک تیم حرفه‌ای را جهت اعمال هرگونه تغییرات در محیط کار و تجارت خود برگزینید.

طراحی و اجرای اداری پروژه زیتون شرکت مهندسین آژند پنا

طراحی-و-اجرای-تجاری-زیتون
تجاری-اداری-زیتون

طراحی و اجرای تجاری در چه فضاهایی قابل اجرا می باشد؟

طراحی و اجرای تجاری در هر مکانی که بازده‌ی اقتصادی دارد قابل اجرا می‌باشد به عنوان مثال:

 • ادارات
 • فروشگاه‌های بزرگ و کوچک که انواع محصولات مختلف را به فروش می‌رسانند
 • هتل‌ها
 • اماکن تفریحی
 • لابی‌های ساختمان‌های تجاری و مسکونی
 • رستوران و کافه
 • دفتر کار
 • بیمارستان‌ها و ….

بیشتر بخوانید: طراحی داخلی آپارتمان

اهداف طراحی و اجرای تجاری

اهدافی که در طراحی و اجرای تجاری دنبال می‌شود عبارت است از:

 • جلب رضایت کارکنان با ایجاد محیطی صمیمی و راحت با در نظر گرفتن تمام نیازهای کارمندان
 • جایگزینی هرج و مرج داخلی و دکوراسیون بی‌روح با چیدمانی منظم و به روز جهت جلب مشتری
 • انتخاب برترین و جدیدترین دکوراسیون جهت به نمایش گذاشتن پیشرفت شرکت
 • افزایش زیبایی بصری در محیط کار و تجارت
 • افزایش جذب مشتری و رشد شرکت
 • نمایشی از کسب و کار در دکوراسیون تجاری به عنوان ویترین اولیه شرکت

نحوه اجرای طراحی تجاری

افرادی که روند برنامه ریزی برای طراحی‌های تجاری را آغاز می‌نمایند، اغلب مهندسانی هستند که در رشته‌ی طراحی تجاری تحصیل داشته‌اند. پس از مطالعه‌ی فضای اولیه و با توجه به بودجه‌ای که کارفرما برای این طرح اختصاص داده است در مراحل بعدی با کمک مهندسین معمار ایده های اولیه جهت اجرا بررسی خواهند شد و در نهایت با کمک یک تیم آموزش دیده از افراد مختلفی مانند نجار، نقاش، بنا و سایر اعضا‌ء که به صورت تخصصی جهت طراحی‌های تجاری آموزش دیده‌اند، ایده‌های اولیه اجرا خواهند شد.

مجتمع-تجاری-اداری-بوکان
طراحی-اداری

در طراحی و اجرای تجاری باید به چه مواردی اهمیت داده شود؟

افرادی که در این حیطه مشغول به کار هستند باید با تمام اصول اولیه طراحی داخلی و طراحی تجاری آشنا باشند و تفاوت‌های موجود در اماکن مختلف را با ارائه‌ی طرح‌ها متناسب با هر مکان در نظر داشته باشند. به طوری که طراحی و اجرای تجاری برای یک اداره‌ی دولتی که متمرکز با فناوری اطلاعات می‌باشد.

با طراحی که جهت یک کافه‌ دنج و کوچک در نظر گرفته می‌شود، از عناصر اجرایی و طراحی کاملاً متفاوتی حتی در استفاده از مصالح اولیه برخوردار می‌باشند. به عنوان مثال در طراحی کافه یک دکوراسیون‌ سنتی با استفاده از مبلمان ساخته شده از چوب و تزئینات نوستالژی اثر بالایی در ایجاد احساس آرامش و راحتی در کافه دارد، اما در یک فضای اداری مدرن باید تمام دکوراسیون مبتنی بر آخرین فناوری‌ها روز و استفاده از دکوراسیونی با چشم انداز آینده باشد.

به طور کلی طراحی و اجرای تجاری تمام مواردی که در یک محیط تجاری کارآیی دارد مانند دکوراسیون داخلی و خارجی، مبلمان داخلی، رنگ ساختمان و سایر جزئیات زیبایی شناسی را باید پشتیبانی نماید تا زیرساختی اصولی از فضای کسب و کار موجود را ارائه دهد.

بیشتر بخوانید: طراحی هتل

نکات مهم در طراحی و اجرای تجاری

مواردی که در طراحی و اجرای تجاری باید در نظر گرفته شود:

در ابتدای شروع هر پروژه‌ی طراحی تجاری، طراح باید 2 سوال اساسی را مطرح نماید و با توجه به پاسخ آنها طرح‌های متناسب را ارائه دهد.

1. کارفرما چه نوع کسب و کاری را ارائه می‌نماید؟

2. اهداف تجاری بلند مدتی که در در این مسیر دنبال می‌شود شامل چه مواردی می‌باشد؟

با توجه به پاسخ این سوال‌ها موارد زیر باید در طراحی و اجرای تجاری در نظر گرفته شود:

 • برنامه‌ریزی مناسب و اصولی
 • داشتن تفکر خلاق جهت استفاده از تمام فضا
 • مدیریت تمام جزئيات
 • ارائه طرح‌های متناسب با کسب و کار و بودجه‌ی اولیه
 • اجرای دقیق تمام مواردی که مد نظر کارفرما می‌باشد
 • اتمام پروژه بر اساس زمان بندی که در ابتدا توافق شده است

به طورکلی برنامه ریزی اولیه مهمترین قدم در زمان بندی و اجرای طراحی فضاهای تجاری می‌باشد.

کلام آخر

طراحی و اجرای تجاری با هدف هر چه بیشتر دیده شدن نام و اولویت های تجاری شما انجام می شود و برای افزایش جذب مشتری و توسعه کسب کار امری ضروری می باشد. شرکت مهندسین مشاور آژند پنام با تجربه بالا در زمینه طراحی و اجرای انواع پروژه های تجاری فعالیت دارند.

شرکت مهندسین مشاور آژند پنام

شرکت مهندسین مشاور آژند پنام جهت ارائه کلیه خدمات فنی و‌مهندسی طراحی، نظارت و اجرا با به کارگیری مهندسین مجرب در کمترین زمان در خدمت شما می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا